Innowacje w psychoterapii - Legnica

Jednym z narzędzi które wykorzystuję w pracy jest twórczość i kreatywność.

Przez wiele lat zajmowałam się teatrem. Fascynuje mnie korzystanie z technik teatralnych, dramy, psychodramy w pracy rozwojowej i terapeutycznej (szczególnie w grupach).

Drama daje możliwość osobistego dotarcia do problemu, wyjście z obszaru intelektualnych rozważań w stronę uczuciowego i emocjonalnego zaangażowania w doświadczanie problemu, który w momencie działania staje się doświadczeniem rzeczywistym. Drama pozwala podjąć działania, by rozwijać w człowieku umiejętność stwarzania różnych ważnych sytuacji, ułatwiających odblokowanie wrodzonej elastyczności w działaniu. Pomaga w rozumieniu siebie i innych. Łatwiej jest zrozumieć coś, czego osobiście doświadczymy, przeżyjemy w eksperymencie scenicznym. Moje doświadczenie teatralne pozwala mi na stworzenie nowych płaszczyzn w procesie terapeutycznym.

Działam w Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych, w którym realizuję liczne projekty terapeutyczne, arteterapeutyczne, integracyjne, psychoedukacyjne i kulturalne.

 

Od kilku lat prowadzę grupę rozwoju osobistego poprzez teatr dla osób po kryzysach, chorych psychicznie  „Pogotowie Teatralne" oraz grupę terapii poprzez teatr „Inni, obcy, tacy sami" w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Od kilku lat jestem inicjatorką i współorganizatorką artystycznej kampanii społecznej Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię „Schizofrenia- otwórzcie drzwi".

Jestem laureatką  Nagrody Ludwika w 2015 roku- nagrody dla nieszablonowej osobowości za twórcze działania inspirujące innych ludzi.